با توجه به پیشرفت دنیای دیجیتال و استقبال افراد جامعه از این امر و همچنین به دلیل گسترش فعالیت های سازمان ها در سطوح مختلف و انجام فعالیت های بین المللی، شرکت ها باید در جهت ایجاد و یا ارتقاء شبکه و زیر ساخت آن اقدام نمایند. بر اساس سیاست ها و نوع فعالیت هر شرکت یک طرح منطقی برای برقراری شبکه LAN ارائه می گردد تا زیر ساخت لازم برای ارتباطات ایجاد گردد. بدیهی است عدم شناخت دقیق نیاز های یک سازمان موجب طراحی ناکارآمد و بروز مشکلات فراوان در استفاده از این شبکه می گردد و همچنین می تواند زمان و هزینه بسیار زیادی را بدون حصول نتیجه مطلوب از بین ببرد.

برای طراحی هر شبکه باید به سوالات زیر کاملا دقیق و شفاف پاسخ داده شود تا نیازها به درستی شناسایی شده و شرایط به درستی آنالیز شود:


  • چرا قصد ایجاد شبکه را داریم و این شبکه می بایست چه سرویس ها و خدماتی را ارائه نماید؟
  • به چه منابعی نیاز داریم؟
  • برای تامین سرویس ها و خدمات مورد نظر برای اکثریت کاربران، چه اقداماتی می بایست انجام داد؟
  • پروتکل ها و فاکتور های امنیتی مورد نیاز چیست؟
installation
هر یک از مسائل فوق، تاثیر خاص خود را در طراحی منطقی یک شبکه به دنبال خواهند داشت. یکی دیگر از پارامترهایی که معمولاً از طرف مدیریت سازمان دنبال و به آن اهمیت داده می شود، هزینه نهایی پیاده سازی شبکه است. بنابراین لازم است در زمان طراحی منطقی شبکه به بودجه در نظر گرفته شده نیز توجه نمود.
شرکت پارس تدوین با استفاده از متخصصین مجرب در نصب و راه اندازی شبکه های کامپیوتری در بسترهای گوناگون ( شبکه های Cable Base یا شبکه های فعال با کابل،شبکه های بی سیم و شبکه های ماهواره‌ای ) با تکیه بر دانش متخصصین خود و تحقیقات پیوسته و به روز توانسته است نیازهای مشتریان خصوصی و دولتی خود را در زمینه طراحی، نصب و پشتیبانی شبکه های کامپیوتری برآورده سازد.

میدان ونک، خیابان گاندی جنوبی، بین خیابان ۲۳ و ۲۵، پلاک ۸۷، طبقه اول، واحد سوم

تلفن: 02141764000